10 ایده بی نظیر بازاریابی برای کترینگ ها

1- بازاریابی با عکاسی های خوشمزه

اگر به هرکدام از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام سر بزنید، در دسته بندی های ترند آنها ،با یک  بخش مخصوص غذا و خوراکی ها مواجه میشوید که طرفدارهای زیادی داشته و در آن انواع عکس، پست و تبلیغات درمورد غذا ها، خوراکی ها یا کترینگ هادیده می شود.

همین سر نخ خوبی برای بکارگیری اولین تکنیک طرح تبلیغاتی و بازاریابی برای تبلیغ کترینگ است .از غذا ها و خوراکی هایی که سرو می کنید عکس های جذاب و هیجان انگیز بگیرید. ترفند ها و راهکارهای بصری که چشم افراد را به خود درگیر می کنند، پرمخاطب ترین بخش از فضای مجازی و دیگر ابزارهای تکنولوژیکی اجتماعی هستند.

 • نکته مهم در همین ابتدا آنکه چندان به مهارتهای عکاسی خود اعتماد نکنید و اجازه بدهید یک عکاس حرفه ای و متخصص که تجربه عکسبرداری و تبلیغات در زمینه غذا ها و کترینگ ها را دارد، این کار مهم را برعهده بگیرد. چراکه اگر بهترین شیوه و طراحی را برای خوراکی ها یا غذاها را در میان دیگر رقبای خود  دارید، ممکن است شیوه و سبک عکاسی شما نتواند همه کیفیت و هنرتان را به مردم و مشتریان خود نشان بدهد.
 • یک نکته مهم دیگر در این نوع بازاریابی تبلیغاتی، استفاده از هشتگ می باشد . اگر قبل از کلماتی که قصد تبلیغ آنها را در پیج های شبکه های اجتماعی دارید، این علامت را بگذارید، مخاطبینی که دنبال این نوع کلمات هستند، آسان تر و با احتمال بسیار بالاتری با پیج و پست هایتان روبرو خواهند شد.

2-بازاریابی با گوگل مپ

گوگل ری ویو (google reviews)، یکی از بهترین ابزارها برای معرفی محل و  نمایش بازخورد مشتریان است که بخوبی می تواند کترینگ شما را بدون هزینه تبلیغ کند. از آنجا که گوگل مپ ثبت محل کسب و کار شخصی را برای ایران تحریم کرده است، می توانید در شبکه های اجتماعی دیگر مثل فیس بوک یا لینکدین  یک صفحه غیر شخصی (پیج کمپانی) بسازید، و بعد در بخش آدرس در تنظیمات پروفایل آنها ، هم از روی نقشه دستی و هم بصورت نوشتاری آدرس رستوران یا فست فود خود را وارد و ذخیره نمایید. پس از آن با چند اکانت جیمیل مختلف ، در زمان های مختلف ، محل کسب خود را بر روی نقشه در گوگل اپ وارد نماییدو حتی برای آن امتیاز یا نظر (ری ویو) بگذارید. اگر چند روز صبر کنید، گوگل به این اطلاعات اعتماد میکند و آدرس های ثبت شده را در نقشه خود نشان خواهد داد. از این به بعد هر زمان که عنوان کترینگ شما در گوگل جستجو شود، یک باکس کوچک نظرات در زیر نقشه محل کسب تان، نشان داده می شود و مشتریان می توانند نظرات و بازخوردهای خود از کیفیت غذا و کترینگ شما را در آن با یکدیگر به اشتراک بگذارند!

 • نکته مثبت این تکنیک بازاریابی آنست که مشتریان می توانند علاوه بر نظر ، عکس های مختلف از فضای کترینگ بگذارند که برای تبلیغات و معرفی شما به مخاطبان فرصت بی نظیری خواهد بود.
 • یکی دیگر از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ ِ مشابه برای نمایش نقشه محل و ثبت بازخوردها ، یلپ YELP می باشد که تقریبا تمام ابزارها و امکانات ذکر شده در بالا را به همراه بسیاری امکانات بازاریابی و تبلیغاتی دیگر برای صاحبان کترینگ ها و مشتریان آنها ارائه می دهد.این ابزار در حال حاضر در امکانات اینستاگرام موجود است.

3- بازاریابی پاپ آپ بر روی اپلیکیشن های معروف

ایده تبلیغ بر روی انواع اپلیکیشن های خارجی و داخلی موبایل ، می تواند فرصت مناسب برای بازاریابی و معرفی کوتاه کترینگ شما به مخاطبان این اپ ها باشد. در حال حاضر شرکت های داخلی بسیاری هستند که با دریافت هزینه ، تبلیغات تصویری کترینگ و دیگر کسب وکارها بر روی اپلیکیشن های آی او اس و اندروید قرارمی دهند.

4-بازاریابی رستوران با خرید سایت

یکی از بهترین ایده های بازاریابی دیجیتال برای کترینگ ها ، داشتن یک سایت شخصی ست. علاوه بر آنکه این سایت ابزارها و امکانات زیادی در اختیارتان برای تبلیغات کسب و کارتان قرار می دهد، می توانید مانند یک مجله غذایی ، به یک مرجع از دانستنی های آشپزی ، تهیه غذا و خوراکی ها تبدیل شوید و از این طریق مخاطبان قابل توجهی جذب نمایید.

 • همینطور با این تکنیک، وجهه کسب و کار شما رسمی تر و معتبر تر از رقبایتان در بازار مشتریان نشان داده خواهد شد.

5-بازاریابی با اعتماد سازی

کترینگ شما باکیفیت ترین و خوشمزه ترین خوراکی ها را به مشتریان ارائه می دهد. قیمت های منو هم معقول و قابل قبول است. فضای داخلی کترینگتان هم طراحی جذاب و مشتری پسندی دارد و انواع تبلیغات و بازاریابی را هم برای کترینگ خود انجام داده اید. با این وجود بازهم مشتریان دوست دارند بدانند در آشپزخانه چه خبر  است!

 •  از کارمندان ، آشپزها و دیگر کارکنان خود عکس های جذاب و مختلفی تهیه کنید و به این صورت آنها را به مشتریان خود معرفی نمایید. این عکسها می تواند کارمندان شما را در حال انجام کارهای کترینگ یا در دوره همی ها و تفریحات جمعی همراه با دیگر همکارانشان نشان بدهد. بخاطر داشته باشید که یکی از موثر ترین راه ها و تکنیک های بازاریابی معرفی صادقانه و اعتماد سازی میان مخطبان بازار هدف می باشد.
 • یک نکته مهم آنکه مرتب بودن و زیبایی پوشش کارمندان ، کسب و کار شما را منسجم تر و بهتر به دیگران معرفی می کند.
 • لبخند و انرژی را در عکس ها فراموش نکنید!

6-واحد خبررسانی داشته باشید!

داشتن بخش اخبار از رویدادها و اتفاقات مهم  از کسب و کارتان در صفحات اجتماعی یا وب سایت شخصی تان ، خبر از زنده بودن و جریان داشتن مداوم کترینگ شما به مخاطبان می دهد. به این معنا که یک کسب و کار بی سابقه یا موقتی نیستید و مشتریان همیشگی  خود را دارید.

7-از بازخوردهای منفی رستوران استفاده کنید!

همواره مشتریان ناراضی از شیوه سرویس دهی یا کیفیت غذا و قیمت در کترینگ ها پیدا می شوند که یا بشکل حضوری و یا در رسانه های اجتماعی ، شکایت خود را به گوش مدیریت و صاحبان  آن کسب و کارها می رسانند. تا آنجا که می توانید از این بازخوردها مطلع شوید و با ارائه غذای رایگان، خوراکی های اضافی ، تخفیفات جالب و .. از مشتریان ناراضی خود دلجویی کنید.

 • این دلجویی ها را در همین مرحله متوقف نکنید و با دریافت راه ارتباطی و تماس با مشتریان ناراضی، در سفارش های بعدی ، نظر آنها را جویا شوید و به آنها یادآوری کنید که نظرات مثبت آن ها برای کترینگ شما بسیار باارزش است و آنها را در شکل خدمات و غذاهای خود ترتیب اثر داده یا می دهید.

8- طراحی منوی رستوران

خلاقیت و ابتکارات زیادی را می توان برای طراحی و نمایش منوی غذایی کترینگ ها بکار برد تا به شکل جذاب تر و مفید تر ، به مشتریان در جهت انتخاب غذا ها کمک کند.

 • علاوه بر جذابیت طراحی وگرافیکی داخل منو ، اطلاعات مختلف از مواد غذایی بکار برده شده در غذا و حتی فواید تغذیه ای هر یک از غذا های کترینگ خود را به مشتریان معرفی نمایید.
 • انواع نرم افزار ها و اپلیکیشن های اینترنتی هم می توانند به این منظور ، به کمک بازاریابی و تبلیغات غذایی تان بیایند.

9- سرعت سرویس دهی به مشتریان را افزایش دهید

به محض ثبت سفارش غذا، مشتری بی صبرانه در انتظار سرو یا رسیدن غذا می ماند. یکی از مهمترین نکاتی که در ذهن مشتریان کترینگ هاباقی می ماند سرعت دریافت و سرو سفارشات است. بعلاوه غذا گرمتر بدست آنها می رسد.

10- بازاریابی با تخفیفهای مناسبتی

بد نیست در زمان های خاصی از سال و متناسب با انواع مناسبت ها به مشتریان خود تخفیفات جذاب یا حتی جایزه بدهید. خصوصا که این مشتریان ، از نوع مشتریان باارزش و وفادار به کترینگ شما باشند که بتوانند همیشه از تخفیف های مخصوص به خود استفاده کنند.

بخاطر داشته باشید که هدف از بازاریابی و تبلیغات برای کترینگ هاصرفا جذب مشتریان بیشتر نیست ، بلکه برای نگهداری و بازگرداندن مشتریان هم باید انواع ترفند ها و تکنیک های بازاریابی را بکار ببندید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست